גירושין ופרידה

מזונות ילדים

מזונות ילדים

תביעת מזונות היא אחת מהסוגיות בכל תהליך גירושין ומהווה למעשה את תביעתו של הילד אל מול האבא לקבל תשלום מזונות על מנת להמשיך את אורח החיים אליו הורגל.

מזונות אישה

מזונות אישה

במקרה של גירושין גם לאישה יש זכות לתבוע מהבעל מזונות שיאפשרו לה לנהל אורח חיים אליו הייתה רגילה במהלך החיים המשותפים. אך יש הבדלים בין סוגי מזונות.

חלוקת רכוש בגירושין

חלוקת רכוש בגירושין

חלוקת הרכוש הינה חלק בלתי נפרד מרוב תהליכי הגירושין. לפי חוקי המקרקעין של מדינת ישראל, כל אחד מן השותפים בנכס, יכול לדרוש פירוק שיתוף.

התרת נישואין

התרת נישואין

התרת נישואין הינה הליך המתקיים במקרים בהם בני הזוג נישאו זה לזו בנישואין אזרחיים והם אינם בני אותה דת . את ההליך יש לפתוח בהגשת תביעה.

גירושין

גירושין

על פי בית הדין הרבני, אם האהבה נגמרה אין בכך עילה מספקת לגירושין. יחד עם זאת , אם קיימת הסכמה הדדית של שני הצדדים לגירושין, זו עילה מספקת.

ערכאת השיפוט

ערכאת השיפוט

סמכויות לדון בכל ענייני המשפחה נחלקות בין שתי ערכאות מקבילות : בית משפט לענייני משפחה ובית דין רבני. כבר בתחילת הליך הגירושין יש להחליט היכן יתנהל התיק.

הסדרי שהות

הסדרי שהות

בהיעדר משמורת משותפת, ממשיכים הילדים לגור עם אחד ההורים, כאשר ההורה השני זכאי אף הוא להחליט לגבי עתידם ואופן גידולם. בהסתמך על כך נקבעים הסדרי השהות.

משמורת ילדים

משמורת ילדים

הסוגיה של החזקת הילדים הינה אחד מן הנושאים החשובים והמורכבים ביותר בכל הליך גירושין ובית המשפט יפסוק בעניין מתוך היותו אמון על טובתם של הילדים.


    לפגישת ייעוץ ללא התחייבות התקשרו 054-4966250 :או מלאו פרטים ונשמח לייעץ ולכוון

    [lm_proxy lm-411 lm_form:21791 lm_key:55f9e59983614f8aaffcb877e6cca1f8]